A+ A A-

Poslední články Iva Popardowského

PROe.biz

elektronická aukce 

PROe.biz je úspěšný softwarový systém k realizaci on-line výběrových řízení. Již více než čtyři roky pomáhá řešit nákupním specialistům proces výběrových řízení. Jeho účelem je poskytovat majitelům a managementu firem a institucí služby v oblasti e-businessových firemních procesů. Umožňuje jim nakupovat v objektivizovaných cenách, snižuje až o polovinu transakční náklady a potřebný čas, v neposlední řadě též zvyšuje jejich konkurenceschopnost.

Ivo Popardowski

WIKINOMIE

rovnocennost, otevřenost, sdílení, jednání 

Před nedávnem jsem si přečetl zajímavou publikaci s názvem „Wikinomie: Jak masová spolupráce mění svět a obchod“.  Zaujalo mě, jak její autoři Don Tapscott a Anthony D. Williams vtipně, čtivě a hlavně přesvědčivě vysvětlují modelový koncept wikinomie a její čtyři základní principy. Oprostili se od obecných mentorních výkladů a své teze poutavě doplňují značným množstvím praktických příkladů jejich možného uplatňování v podnikání, vědeckých disciplínách a ve státní správě.

Ivo Popardowski

 

MILIÓNY ZA PÁR MINUT?

mýtus bankovních lupičů

Přepadení banky vždy byla a dodnes je velice riskantní činností. Pachatelům hrozí v lepším případě mnohaleté vězení, ale také mohou přijít při ozbrojeném konfliktu k závažné újmě na zdraví či být rovnou zastřeleni. Přitom tento závažný trestný čin, často vedený zoufalou osobní či rodinnou situací jedince či skupinou osob, není v současné době ani náhodou vyvážen jakoukoliv šancí na získání významnějšího finančního obnosu.

Ivo Popardowski

KRÁDEŽE A ZTRÁTY VE VÝROBĚ

Prevence ztrát

Ke krádežím a ztrátám dochází ve výrobních podnicích poměrně často a je těžké je odhalovat. Jejich finanční eliminování patří k jedné z nejproblematičtějších nákladových položek. Protože přímo souvisejí se zaměstnanci, je logické, že náklady vynaložené na krádeže a ztráty je nutné snižovat efektivnějším řízením lidských zdrojů a nastavením kvalitnějších kontrolních opatření. Ke ztrátám může docházet špatným vedením záznamů, chybami při naskladňování či vyskladňování, při přebytečných skladových zásobách nebo během výrobních a logistických procesů. Ztráty a krádeže ve výrobních podnicích tak mají společného jmenovatele, a tím je samotný proces výroby v úzké provázanosti s logistickými procesy.

Ivo Popardowski

PRE-SCREENING

bezpečnost v oblasti lidských zdrojů

Stále častěji se v České republice setkáváme s novou problematikou, jejíž odborné pojmy jsme převzali po vzoru USA a mnoha zemí západní Evropy. Jedná se zejména o tzv. Pre-Employment Screening a Employment Screening. Činnosti, které oba výrazy skrývají, jsou dnes zaměstnavateli obecně chápány jako standardní a nutný způsob zajišťování prevence vnitřní bezpečnosti firmy, a to především v oblasti její personální politiky. U prvního pojmu se jedná se o prověření uchazeče o zaměstnání před vlastním přijetím do pracovního poměru, druhý charakterizuje prověřování již zaměstnaných pracovníků. Ukáže-li se, totiž, že volba zaměstnance byla podceněna či dokonce špatná, rozchod s ním může firmě přinést značné problémy.

Ivo Popardowski

« Květen 2024 »
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Populární články

ABAS IPS Management

Generální ředitelství:

budova Lighthouse
Jankovcova 1569/2c, 170 00 Praha 7
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Nejčtenější