A+ A A-

Časopis 02

Populární články

IFSEC 2008

Zástupci společnosti ABAS IPS Management v Birminghamu

(jk) V letošním roce přijala společnost ABAS IPS Management pozvání britské vládní organizace UK Trade & Investment na jeden z největších světových veletrhů (IFSEC 2008) zaměřených na bezpečnostní technologie.

Ojedinělá výstava produktů, služeb a novinek v oblasti nejnovějších bezpečnostních technologií se konala letos na jaře, ve dnech 12.–15. května, v britském Birming-hamu. Počet návštěvníků vysoce překročil dosavadní průměr 32 000 osob a své výrobky či jejich inovace představilo více než 800 společností z celého světa. Odborníci z největších bezpečnostních agentur mohli jako každoročně využít bohatý doprovodný program vzdělávacích seminářů a besed.

Výstavní a kontraktační část veletrhu nabídla zúčastněným celou škálu výrobků a technologií v sekcích Counter Terror (boj proti terorismu), Access Control and Security Solutions (přístupová kontrola a bezpečnostní opatření), Central Control Rooms (nejnovější technologie řídicích centrál), CCTV (kamerové systémy), IT Network Security (bezpečnostní informační technologie), IP Network (zajištění bezpečnosti pomocí počítačové sítě), Intruder Alarms and Physical Security (kompletní spektrum alarmových a detekčních systémů) a Fire Solutions (výrobky a služby požární prevence a ochrany). Nově byly představeny produkty RFID – Smartcard (radiofrekvenční identifi-kace – čipové karty).

Hitem letošního ročníku se staly IP megapixelové kamery, jejichž systémová architektura, funkce obousměrného proudění a použití H.264 komprese podstatnou měrou vylepšily přenosové parametry a odstranily stávající problémy s distribucí objemných toků dat.

Zástupci společnosti ABAS IPS Management byli mimo jiné kooptováni na samostatné sympozium Counter Terror. Specifická témata jednání za zavřenými dveřmi logicky podléhají nejvyššímu stupni utajení. Z obecnějších je možno zmínit alespoň úvodní část, v níž byl úzký okruh specialistů seznámen se současnou situací ve zmíněné problémové oblasti, dále pak bod týkající se projednání některých návrhů na účinná opatření pro boj s novodobými formami terorismu a závěrečnou diskusi k nastavení efektivních možností mezinárodní spolupráce v této oblasti také na poli soukromé bezpečnostní sféry.

 

 

ABAS IPS Management

Generální ředitelství:

budova Lighthouse
Jankovcova 1569/2c, 170 00 Praha 7
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Nejčtenější