A+ A A-

Časopis 07

Populární články

ČEZ Chess Trophy 2010

Šachový festival

(jk) V dubnu letošního roku uspořádalo občanské sdružení Pražská šachová společnost šachový festival ČEZ CHESS TROPHY 2010. Ve dnech 22.–24. dubna se v pražském Michnově paláci uskutečnil zápas na osm partií v rapid šachu nejlepšího českého šachisty Davida Navary s nejlepší šachovou hráčkou světa Juditou Polgárovou. Hrálo se tempem 25 minut na partii plus 10 sekund za provedený tah a partie komentoval velmistr Lubomír Kaválek. Součástí festivalu ČEZ CHESS TROPHY 2010 byly přednášky legendárních velmistrů Vlastimila Horta (o Věře Menčíkové, první šachové mistryni světa) a Lubomíra Kaválka („O šachových princeznách, šampionkách a potvorách“).

Současná nejlepší šachistka světa Judita Polgárová v souboji s nejlepším českým šachistou Davidem Navarou na osm partií rapid šachu zvítězila, když ho postupně porazila ve všech třech hracích dnech. První den se ujala vedení poměrem 2,5:0,5, ve druhém hracím dni rozhodla o vítězství v zápase výhrou 2:1 a třetí den svoje vítězné tažení ještě vylepšila výsledkem 1,5:0,5. Celkové skóre tak postupně upravila na konečných 6:2. Průběh partií přesto nenaznačoval vítězství Polgárové jasně a jednoznačně hned od počátku. Ze zahájení vycházel totiž český velmistr velmi dobře a téměř vždy s výrazně lepším časem. Jenže když v partii například překvapil soupeřku hezkým taktickým obratem a přešel do koncovky lehkých figur s pěšcem navíc, nechal si spadnout praporek.

Čtvrtý den šachového festivalu sehrála Judita Polgárová v pražském hotelu BW Kampa simultánku proti 25 soupeřům, mezi nimiž nechyběly významné osobnosti z byznysu a politiky, například tehdejší ministr vnitra Martin Pecina, ředitel Dopravních staveb Brno Vlastimil Chládek, ředitel gymnázia PORG Václav Klaus, vrchní ředitel ČSOB Jan Lamser, jednatel ČEZ Obnovitelné zdroje Libor Kičmer, finanční ředitelka společnosti ABAS IPS Management Vladimíra Popardowská či náměstek generálního ředitele UniCredit Bank Aleš Barabas. 

 

 

ABAS IPS Management

Generální ředitelství:

budova Lighthouse
Jankovcova 1569/2c, 170 00 Praha 7
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Nejčtenější