A+ A A-

Časopis 01

Populární články

Veletrh IWA

Navštívenka z Norimberku

Ve dnech 14.–17. března se v německém Norimberku uskutečnil 35. ročník Mezinárodního veletrhu IWA & OutdoorClasics, jenž je v celosvětovém měřítku vnímán jako nejvýznamnější fórum výrobců a prodejců loveckých, služebních a sportovních zbraní, munice a outdoorových doplňků. Nebývale rozsáhlé veletrhy (letošního se zúčastnilo 1 046 firem z 51 zemí) tradičně navštěvují zejména zástupci renomovaných evropských i zámořských bezpečnostních agentur. Vedle zmíněných vystavovaných produktů se do popředí jejich zájmu dostává nezvykle bohatá, rok od roku se rozšiřující nabídka v oblasti prostředků osobní a tělesné ochrany.

Mezi účastníky samozřejmě nechyběli ani zástupci společnosti ABAS IPS Management, která je už několik let řádným členem Bundesverband Deutscher Detektive. Někteří z vedoucích pracovníků společnosti patří k akreditovaným odborníkům, pravidelně se zúčastňujícím na norimberských veletrzích doprovodných seminářů s bezpečnostní tematikou. Ty se v poslední době aktuálně zaměřují na eliminování rizik obchodu s ručními palnými zbraněmi a po útoku na New York (11. září 2001) a následných akcích teroristů v Madridu (11. března 2004) a v Londýně (7. července 2005) také na důslednější agendu související s označováním výbušnin a rozbušek a s jejich transportem.

K tématům „dne“ patří požadavky na zajištění větší transparentnosti celého cyklu výroby a dodávek, a to i v úzké spolupráci se soukromým sektorem. Sledovány jsou logicky i nejnovější bezpečnostní trendy v rámci EU (tzv. best practices), které by mohly být využity v boji proti terorismu. V rámci ochrany občanů je komplexněji zvažována celková bezpečnost jedince v případech nečekaných událostí (tzv. all hazards approach), opatření jsou hledána a přijímána v rámci zabránění přenosu návodů k výrobě a použití trhavin a bomb, též v rámci větší bezpečnosti počítačových sítí, intranetu a Internetu (tzv. cybersecurity).

Díky akcím podobného charakteru máme šanci být lépe informováni, můžeme zvyšovat vlastní kvalifikaci, získávat nové zkušenosti a tyto následně „investovat“ do vývoje mateřské firmy. Již dnes je zřejmé, že nadcházející 36. ročník poskytne všem zájemcům mnoho nových produktů, informací a vzájemně výhodných kontraktů.

Jaromír Kyncl
šéfredaktor

 

 

ABAS IPS Management

Generální ředitelství:

budova Lighthouse
Jankovcova 1569/2c, 170 00 Praha 7
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Nejčtenější