A+ A A-

Časopis 05

Populární články

Pořadatelské aktivity

Provoz společnosti

Specializovaný tým společnosti ABAS IPS Management, který pro účely zajišťování pořadatelských činností připravili a vyškolili její vedoucí pracovníci, participoval také v posledním čtvrtletí letošního roku na několika zajímavých a inspirujících prestižních sportovních a společenských událostech. Protože jsem byl na většinu z nich pořadateli oficiálně akreditován, využil jsem příležitosti a některým manažerům týmu položil během jejich průběhu několik dotazů. K zodpovězení dvou z nich se na několik minut uvolnil Jaroslav Cháb, oblastní ředitel společnosti ABAS IPS Management.

Jaký vliv mají akce obdobného charakteru na profesní rozvoj jednotlivých členů týmu?
Při zajišťování náročných bezpečnostních standardů, ale často také atypických požadavků organizátorů sbíráme v segmentu tzv. bezpečnostně pořadatelských služeb zkušenosti postupně již několik let. Dovolím si říci, že se nám podařilo sestavit velmi kvalitní tým stálých spolupracovníků, kteří mají o tento druh služeb opravdový zájem. A to bez ohledu na fakt, že téměř všechny jsou realizovány v hodinách náležejících spíše činnostem věnovaným rodinám. Díky svému nadšení si také většina z nich dokázala osvojit určité specifické návyky potřebné pro jejich výkon daleko efektivněji a o mnoho rychleji. Zmiňované aspekty jsou nesmírně důležité zejména při rozhodování, do jak velkého podniku a s jakou jistotou jeho reálného zvládnutí se můžeme pustit.

Můžete některé aktivity Vašeho týmu čtenářům časopisu ABAS Report přiblížit?
K největším bezpochyby patřila naše účast na loňském seriálu FIS Světových pohárů Liberec 2008 a na mezinárodní letecké soutěži a show AEROBATICS CUP 2008 v Roudnici nad Labem. Na poslední dny roku loňského roku se rozšířený tým přestěhoval do Prahy, kde se podílel na zdárném průběhu E.ON Pražská lyže 2008, jednoho z dílu seriálu Světového poháru Tour de Ski. Počátek letošního roku byl zvlášť hektický, protože jsme jako generální dodavatel bezpečnostních služeb zajišťovali FIS Mistrovství světa v klasickém lyžování Liberec 2009.

Ovšem i akce komornějšího rozsahu či s menším personálním obsazením jsou na splnění specifických požadavků velmi náročné. Navíc jsou každá svým charakterem jiná a získané zkušeností pro další nasazení neocenitelné. Ať už se to týká třeba 4. ročníku turnaje v amatérském boxu O pohár města Žižkova či světové módní show TOP SECRET 2009 v pražském hotelu Hilton.

Po upřesnění posledních pokynů organizátorů, rozdělení jednotlivých stanovišť, komunikačních zařízení a také po nezbytné kontrole a doladění výstroje přítomných členů týmu mi několik minut věnoval Peter Petko, provozní ředitel společnosti ABAS IPS Management.

Jako každý vedoucí pracovník stanete zanedlouho i Vy před úkolem vyhodnotit a reportovat výsledky uplynulého období. Dokážete i takto improvizovaně říct něco našim čtenářům ještě před konečnou rekapitulací letošního roku?
Předem bych rád zdůraznil, že jsme všichni letos prošli procesem důležitých, v mnoha případech i nevyhnutelných změn. Snad jsme také pochopili, že jedinec jakožto ideální pracovník se vyskytuje jen ojediněle, bezpochyby ale může každý z nás velmi produktivně spolupracovat jako příslušník sehraného týmu. Za předpokladu snahy a adekvátně vyvinutého úsilí se z něho může stát po čase taková individualita, již budou ostatní kolegové a podřízení přirozeně respektovat a brát za svůj vzor. Mohl bych jmenovat mnoho z našich zaměstnanců, jimž se už takový vzestup podařil, ale na takto omezeném prostoru bych nerad někoho opomenul.

Jaké povahové vlastnosti a organizační procesy považujete při řízení tak rozsáhlé a organizačně různorodé složky za nejdůležitější?
Základním předpokladem každého úspěchu jsou pozitivní myšlení, optimálně nastavené cíle, motivační formy a v neposlední řadě jakékoli pracovní, ale i životní zkušenosti, které si každý jednotlivec přinesl do naší firmy z dob svého předchozího působení. Pokud je sám a dobrovolně nabídne ke společnému využití, mohou se z nich stát vzácné atributy, které je možno vhodně zužitkovat zejména v dnešní uspěchané době, kdy se stále méně orientujeme na individuální přístup k zaměstnancům a více se zaměřujeme na samotný výkon vedoucí k dosažení stanovených cílů.

 

 

ABAS IPS Management

Generální ředitelství:

budova Lighthouse
Jankovcova 1569/2c, 170 00 Praha 7
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Nejčtenější