A+ A A-

Časopis 09

Populární články

FSDays 2012

Poprvé v pražských Letňanech

(jk) Letošní čtvrtý ročník prestižní výběrové přehlídky nejnovějších trendů v oboru protipožární a zabezpečovací techniky, systémů a služeb FSDays se uskutečnil 18.–22. září v letňanském výstavním areálu PVA EXPO PRAHA.

Novinkou bylo souběžné konání této přehlídky s nejvýznamnějším a nejnavštěvovanějším třiadvacátým českým stavebním veletrhem FOR ARCH 2012, které společné akci přineslo zcela nový rozměr, ojedinělé obchodní příležitosti, a navíc tak oslovilo širší cílovou skupinu návštěvníků, především z oborů stavebnictví. Záštitu poskytlo FSDays 2012 Ministerstvo vnitra ČR, Hlavní město Praha, Ministerstvo dopravy a Národní bezpečnostní úřad. Odbornými partnery, kteří spolupracovali i na přípravách celé akce, se pro letošní rok staly společnosti a organizace ASIS International ČR, Cech EPS ČR, ORSEC, Orange Group, Asociace soukromých bezpečnostních služeb ČR, Městská policie Praha a Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska.

Pracovníci společnosti Mascotte, s. r. o., hlavního organizátora FSDays 2012, pečlivě vybírali a na akci zvali cílové skupiny návštěvníků, které tvoří top management státního i privátního sektoru z oblastí energetiky, průmyslu, policie, armády, dopravy. Nezapomněli ani na zástupce měst a obcí, příležitost dostali i odborníci ze stavebnictví (facility manažeři, investoři, objekty s vysokým rizikem napadení, jako jsou například výstavní síně, galerie, muzea, bankovní domy, historické budovy apod.). FSDays svým vystavovatelům v letošním roce nabídlo jedinečné místo pro business, setkání a komunikaci s téměř 3 000 odborníky na komerční bezpečnost a dalšími téměř 80 000 návštěvníky partnerského stavebního veletrhu.

Primárním úkolem FSDays 2012 bylo seznámit širokou odbornou i laickou veřejnost s nejnovějšími trendy, postupy a systémy pro zabezpečení, ostrahu a ochranu budov a objektů, systémy pro inteligentní budovy a integrované systémy budov, s možnými způsoby ochrany dat a informací, IT bezpečností, novinkami pro zvýšení bezpečnosti v silniční, železniční i letecké dopravě.

Se svými produkty a službami se prezentovalo mnoho významných společností. Namátkou jsme vybrali jen několik z nich. Například společnost Telmo, působící 20 let v segmentu bezpečnostních řešení, představila na své expozici 2012 speciální typy kamer, inteligentní klíčové trezory a prvky pro správu a zabezpečení dat. Systém MICRA, novinku na trhu v oblasti zabezpečení malých objektů, představila společnost Euroalarm a firma Schneider Electric zvala odborníky ke zhlédnutí novinek z oblasti kamerových systémů Pelco by Schneider Electric. Firma EUROLAMP představila svůj nejnovější produkt – multifunkční přístroj (svítilnu) Guard Trooper, který se stal po uvedení na trh žádaným pomocníkem ozbrojených složek po celém světě. Nejnovější technologie pro inteligentní domy a integrované systémy budov prezentovaly společnosti Insight Home či DEVELOP TECH.

DOPROVODNÝ PROGRAM

Nedílnou součástí FSDays 2012 byly prezentace bezpečnostních prvků, zařízení a služeb v atypických, designově jednotných, osobitých a elegantních expozicích. Jednotlivé prezentace probíhaly interaktivní, moderní a živou formou, prostřednictvím nejrůznějších vizuálních prezentací, konferencí, seminářů a přednášek na atraktivní témata.

Témata konferencí a hlavních přednášek

  • GALILEO pro bezpečnější dopravu
  • 8. mezinárodní workshop GALILEO USER FORUM (GUF) na téma „Využití GNSS technologie pro krizové řízení“
  • Bezpečí inteligentních budov a domácností
  • Novinky v plnění požadavků norem a zákonů při poskytování bezpečnostních služeb
  • Požární ochrana datových center z pohledu technologií a legislativy

 

ABAS IPS Management

Generální ředitelství:

budova Lighthouse
Jankovcova 1569/2c, 170 00 Praha 7
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Nejčtenější