A+ A A-

Časopis 09

Populární články

IP kamerový systém

Instalace do malých objektů

(zet) Pro malé podniky, kanceláře nebo budovy může být často velmi obtížné zdůvodnit náklady na instalaci kamerového systému ve srovnání s jeho přínosy. Speciálně pro tuto skupinu klientů přichází nyní Axis na trh s cenově dostupným IP kamerovým systémem Companion.

Řešení se skládá z bezplatného SW klienta až pro 16 kamer nebo videoenkodérů (konvertorů z analogových kamer na IP) s podporou SD karet. Řešení vyžaduje pouze propojení Ethernet kabelem přes běžný switch nebo router k přehrávání nebo nahrávání kamerových záznamů. Nevyžaduje žádný digitální rekordér DVR nebo síťový rekordér NVR, dokonce ani počítač na úvodní nastavení.

Celé řešení pracuje mezi kamerami a enkodéry a videozáznamy se ukládají přímo na SD kartu v těle kamery. Monitorování nebo přehrávání záznamů probíhá prostřednictvím softwarového klienta. Ten mimo jiné podporuje funkce PTZ a detekci pohybu. Rovněž napájení probíhá prostřednictvím kabelu Ethernet, čímž se sníží na absolutní minimum i instalace kabeláže.

Dostupné jsou jak fixní, tak pohyblivé kamery pro exteriérové i interiérové montáže. K dispozici jsou také thermo kamery a kamery s HDTV kvalitou záznamu.

Toto jednoduché řešení může být vítaným východiskem pro specifickou skupinu zákazníků, kteří sice nejsou majiteli velkých podniků, ale přesto je chtějí mít zabezpečené.

 

 

ABAS IPS Management

Generální ředitelství:

budova Lighthouse
Jankovcova 1569/2c, 170 00 Praha 7
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Nejčtenější