A+ A A-

Časopis 08

Populární články

FSDays 2012

Prague Fire & Security Days

(jk) Po loňské premiéře, která se setkala se značným zájmem jak ze strany vystavovatelů, tak mezi návštěvníky z odborných kruhů i širší veřejnosti, se rozhodl organizátor, společnost Mascotte, s. r. o., pro umístění přehlídky do rozlehlejších prostor a pro její celkově velkorysejší pojetí. Druhý ročník prestižní mezinárodní přehlídky nejnovějších trendů protipožární a zabezpečovací techniky, systémů a služeb Prague Fire & Security Days se proto uskutečnil 21.–23. září 2010 v prostorách funkcionalistického Veletržního paláce v Praze.

Mezinárodní přehlídka FSDays

Přehlídka Prague Fire & Security Days 2010 je mediálně sledovaný projekt zaměřený na prezentaci elektronických i mechanických zabezpečovacích a protipožárních systémů, bezpečnostních agentur, bezpečnostních složek státu a poskytovatelů služeb v oblasti ochrany zdraví, života a majetku. Výstavní plocha činila cca 3 500 m2 s přibližně čtyřiceti vystavovateli. Představení bezpečnostních prvků, zařízení a služeb se uskutečnilo v atypických, designově jednotných, ale osobitých a elegantních expozicích, reflektujících individuální potřeby každého prezentujícího se partnera a realizovalo se prostřednictvím nejrůznějších vizuálních prezentací, přednášek, seminářů, soutěží, společenských akcí, ale i prostým zprostředkováním setkání těch, kteří by se jinak nesešli. Tato jedinečná obchodní a společenská prezentace předních výrobců a distributorů jednotlivých světových značek a realizačních firem byla určena pro cílovou skupinu návštěvníků z níže uvedených oborových sekcí:

  • zástupci bezpečnostních složek státu – MO ČR, MV ČR, NBÚ, HZS...
  • bezpečnostní ředitelé ze státní správy a samosprávy, krizových úřadů – zástupci měst a obcí
  • specialisté z oboru „Fire & Security“
  • odborníci z oblasti stavebnictví – projektanti, investoři, developeři, architekti objektů a budov, urbanistických celků a městských částí, stavební společnosti, bytová družstva a sdružení nájemníků
  • facility manažeři
  • bezpečnostní manažeři – bankovní domy, obchodní a business centra, chemický a energetický průmysl, výroba, IT technologie, nemocnice a zdravotnická zařízení...
  • objekty s vysokým rizikem napadení – výstavní síně, galerie, muzea, hrady, zámky, památkové objekty, historické budovy, zastupitelské úřady

FSDAYS AWARD 2010

(Letošní oceněné produkty (bez určení pořadí))

Koukaam, a. s.

produkt: IPCorder KNR-090
výrobce: Koukaam, a. s.
rok výroby: 2010
Nezávislé a samostatné síťové nahrávací zařízení určené pro sledování a ukládání záznamů z IP kamer, jejich snadné přehrávání a export. Jde o cenově dostupné zařízení, které umožňuje ovládat až 4 kamery a videoservery současně a umí kompletně komunikovat v českém jazyce. Pro veškerou správu zařízení stačí běžný internetový prohlížeč. K IPCorderu je tedy možno přistupovat snadno i na cestách, například z počítače v internetové kavárně.

ADI Global Distribution + Euroalarm

produkt: PERIMETR LOCATOR
výrobce: 7 MARSYAS DEVELOPMENT
rok výroby: 2010 Špičkový bezdrátový perimetrický systém přinášející unikátní kombinaci detekce (střežení různých typů oplocení, bran nebo přímo zájmových předmětů) a kontroly obchůzky strážných prostřednictvím akceleračních RFID tagů. Aplikace bezdrátových RFID technologií s životností napájení baterií minimálně 10 let,
výrazně zjednodušuje návrh a instalaci systému a minimalizuje instalační i provozní náklady.

Euroalarm

produkt: DVR DS 8104HMI-B
výrobce: HIK Vision
rok výroby: 2009
Mobilní 4kanálový digitální videorekordér.

Euroalarm

produkt: PBZ OxyReduct
výrobce: Wagner GmbH
rok výroby: 2004
Prevenční zařízení pro potlačení požáru, nehasí, ale zabraňuje vznícení. Systém neustále inertizuje atmosféru a zabraňuje tak možnému vzniku požáru. Inovační řešení, revoluční technologie.

Hlavní město Praha (HMP)
produkt: MKS (městský kamerový systém)
výrobce: KH servis, a. s.
rok výroby: 2010
Digitální pracoviště s plnou mapovou nadstavbou – má možnost integrovat prostřednictvím ethernetové sítě MKS libovolný kamerový systém s rozhraním kompatibilním s MKS. Výběr kamer, včetně ovládání a přístupu k záznamům, je možný podle individuálních oprávnění a priorit klienta přímo v mapové nadstavbě. Klient MKS má integrované další subsystémy, jako například GPS, PCO, POI, sloupy VO, UMR apod., které jsou zdrojem dat pro další informační bezpečnostní systémy.

Schneider Electric CZ, s. r. o.

produkt: EE500 Endura Xpress
výrobce: Pelco by Schneider Electric
rok výroby: 2010
Záznamové zařízení spojující v sobě vysoký výkon, spolehlivost, robustní provedení a systém správy kriticky důležitých paměťových záznamů. S rychlostí nahrávání 250 Mbps je schopno zachycovat současně záznam až z padesáti 3megapixelových kamer s datovým tokem 5 Mbps. Technické zařízení navržené se záměrem vyloučit místa, která se mohou stát příčinou možného selhání, a to použitím redundantních ventilátorů, napájecích zdrojů a pevných disků RAID 6 pro docílení optimální spolehlivosti. Endura XPress je kompletní integrovaná platforma, která již obsahuje licence na připojení IP kamer a software pro instalaci na klientské pracoviště pro práci s kamerovým systémem. Umožňuje připojit až 32 uživatelských stanic pro operátory, podporuje komprese MPEG-4, H.264 i v High-profile standardu. Integrována je podpora IP kamer Pelco a přes přídavné univerzální rozhranní UDI500 i IP kamery dalších výrobců.

Ocenění získali téměř 40 cm vysoké skleněné plastiky - ceny, které ve spolupráci s designérem Pavlem Šťastným navrhla a exkluzivně pro FSDays AWARD 2010 vyrobila nejstarší sklářská škola ve Střední Evropě, Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská z Kamenického Šenova.

 

 

ABAS IPS Management

Generální ředitelství:

budova Lighthouse
Jankovcova 1569/2c, 170 00 Praha 7
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Nejčtenější