A+ A A-

Časopis 05

Populární články

FSDays

Výstava v Mánesu

(jk) Přesně v polovině letošního září se ve výstavní galerii Mánes uskutečnila ojedinělá přehlídka nejnovějších trendů v oboru protipožární a zabezpečovací techniky, systému a služeb.

Podle vyjádření realizačního týmu pořádající pražské společnosti Mascotte bylo jedním z důležitějších záměrů této výstavy seznámit odborníky ze stavebnictví s postupy a systémy pro zabezpečení a ostrahu objektů a budov. Bohatý doprovodný program, jehož součástí byly různé prezentace, odborné přednášky, semináře, workshopy či tzv. panelové diskuze, byl z velké části věnován projektantům, investorům a designérům objektů a budov, urbanistických celků a městských částí. Nechyběli tu ani zástupci stavebních společností a bytových družstev, na své si jistě přišli i odborníci reprezentující novější obory – development a facility management.

Další cílovou skupinou, které byla akce určena, byli pracovníci objektů s vysokým rizikem napadení, jako jsou bankovní domy, zastupitelské úřady, muzea, výstavní síně a galerie. Poslední dva uvedené typy objektů jasně naznačují, proč organizátoři zvolili k netradiční výstavě reprezentativní prostory jedné z nejslavnějších českých galerií.

Přehlídku realizovali v atypických, avšak elegantních a osobitých expozicích. Jejich jednotné architektonické řešení tento projekt výrazně odlišilo od veletrhů a výstav podobného zaměření. Příjemné a inspirativní pojetí akce pořadateli umožnilo vytvořit ideální prostředí pro setkání zástupců prezentujících se společností s jejich obchodními partnery a potenciálními zákazníky. Téma bezpečnosti a jejího zabezpečení bylo hojně diskutováno a probíráno v nejrůznějších souvislostech.

Význam akce potvrdili převzetím záštity Ing. Martin Pecina, MBA, ministr vnitra České republiky, JUDr. Rudolf Blažek, první náměstek primátora hlavního města Prahy, Petr Kužel, prezident Hospodářské komory ČR, a Ing. Petr Hejma, starosta Městské části Praha 1. Hlavním partnerem se stala firma SECAR Bohemia, a. s., provozovatel radiových a satelitních vyhledávacích systémů SHERLOG. Odbornými partnery akce byly Asociace technických bezpečnostních služeb Grémium Alarm (AGA), ASIS International ČR a Cech EPS ČR, dalšími partnery pak Městská policie hl. m. Prahy, Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska, Česká komora služeb ochrany majetku a osob, Asociace soukromých bezpečnostních služeb České republiky a Česká komora detektivních služeb.

 

Microdrone Md-200

Špičkový bezpilotní vrtulník

(jk) Na Prague Fire & Security Days 2009 byl mimo jiné představen špičkový bezpilotní vrtulník Microdrone md4-200, který do ČR dováží ve výhradním zastoupení společnost BONSYS, s. r. o. Zástupce firmy Ing. Jiří Kosnar při jeho prezentaci na výstavě konstatoval: „Náš vrtulník může pomoci chránit životy a zdraví příslušníků záchranných a ozbrojených sborů. Dokážu si představit mnoho způsobů nasazení vždy s jediným účelem – dokonale znát místní podmínky dříve, než do rizikové oblasti vstoupí člověk. Zničí-li se při průzkumu stroj, jedná se o materiální škodu, kterou lze nahradit. Přijde-li při tomtéž o život příslušník záchranného sboru, pak se jedná o ztrátu, kterou už nenahradí nikdo a ničím.“

Vrtulník je vybaven nezávisle řízeným polohovacím zařízením sloužícím pro uchycení různého příslušenství. Tím zpravidla bývá fotoaparát s rozlišením 12 megapixelů a se stabilizací obrazu, různé druhy videokamer až do rozlišení Full HD, termokamera nebo detektor plynů. Největší šíře využití pak systém dosáhne ve spolupráci s pozemní stanicí, kde má obsluha neustálý přehled o stavu okolního prostředí a o všech parametrech zařízení, včetně jeho geografické polohy. Je schopna předem připravit letový plán pomocí tzv. way-pointů zadaných GPS souřadnicemi a výškou. Vrtulník je osazen čtyřmi samostatně řízenými vrtulemi, které s pomocí vyspělé elektroniky nabízejí vysokou stabilitu při letu, přičemž nekladou extrémní nároky na pilotáž. S rozpětím 70 cm a hmotností 585 g unese tento typ vrtulníku užitečnou zátěž 200 g a na jeden akumulátor dokáže létat až 30 minut.

O něco větší Microdrone UAV md4-1000 má hmotnost 3,9 kg, unese užitečnou zátěž 1,2 kg a na jeden akumulátor dokáže létat přibližně jednu hodinu.

 

 

ABAS IPS Management

Generální ředitelství:

budova Lighthouse
Jankovcova 1569/2c, 170 00 Praha 7
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Nejčtenější