A+ A A-

Časopis 04

Populární články

Kalendárium

Zajímavé akce

Navštívili jsme ...

... IWA & OutdoorClassics 2009

Letošní 36. ročník mezinárodního veletrhu IWA 2009 se konal jako každoročně v německém Norimberku. Jedná se o největší evropský veletrh zbraní, střeliva, taktického vybavení a doplňků, nožů, loveckého i outdoorového oblečení. Výstavní plochy obsadilo 1 132 vystavovatelů z 53 států a jejich stánky navštívilo za čtyři dny trvání veletrhu celkem 32 123 návštěvníků z více než 100 zemí. Podle vyjádření českých vystavovatelů se jednání s nimi zúčastnilo asi 1 500 zahraničních zákazníků a byly projednávány obchodní kontrakty v hodnotě přibližně 1,5 miliardy Kč. Příští ročník je avizován na termín 12.–15. března 2010.

... 10. mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky IDET 2009

Jubilejní 10. ročník veletrhu obranné a bezpečnostní techniky IDET v Brně byl rozdělen na tematické okruhy Zbraně a munice, Tanky, vozidla a dopravní prostředky, Letecká technika, Systémy velení a spojení, Zabezpečovací technika a služby, Pozorovací a značkovací prostředky, Prostředky pro přípravu vojenských a policejních profesionálů, Zabezpečení a ochrana osob, Radiolokátory a radiotechnické systémy, Bezpečnost a ochrana informací a několik dalších. Veletrhu se zúčastnilo 575 vystavovatelů ze 34 zemí. Doslova v obležení byla expozice České zbrojovky, a. s., kde si mohli návštěvníci vyzkoušet střelbu z různých palných, krátkých i dlouhých zbraní. Jednu ze tří Zlatých prestižních cen IDET NEWS 2009 získal její exponát pistole CZ 75 P-07 DUTY, která je odborníky nazývána zbraní 21. století. Má polymerový rám a ráži 9 mm Luger.

 A ještě navštívíme ...

… Dny NATO v Ostravě

Letošní Dny NATO v Ostravě, které se uskuteční 16.–20. září, mají být nejvýznamnějším projektem v kontextu připomenutí desátého výročí vstupu České republiky do Severoatlantické aliance a šedesátého výročí založení této transatlantické organizace. V pořadí už devátá přehlídka nejmodernější vojenské, policejní a záchranářské techniky a elitních jednotek z Česka i ze zahraničí se odehraje na Letišti Leoše Janáčka Ostrava v Mošnově. Součástí akce bude navíc i mezinárodní letecký veletrh AirIn, zaměřený na všeobecné letectví, avioniku, vybavení letadel, letišť a pilotů.

… Prague Fire & Security Days 2009

Ve dnech 15.–17. září 2009 se uskuteční v pražské budově Mánes prestižní přehlídka nejnovějších trendů v oboru protipožární a zabezpečovací techniky, systémů a služeb. Tato jedinečná obchodní a společenská prezentace předních výrobců a distributorů jednotlivých světových značek bezpečnostních prvků, zařízení a služeb je v letošním roce věnována tématům „Bezpečný investiční záměr“, „Problematika řízení bezpečnosti na úrovni krajů, měst a obcí“ a „Technologie pro bezpečnost“.

Prezentované obory

▪ Elektrická zabezpečovací zařízení (EZS)
▪ Elektrická požární signalizace (EPS)
▪ Kamerové systémy (CCTV)
▪ Komunikační zařízení
▪ Mechanické zabezpečovací systémy (MZS)

▪ IT a bezpečnost 

▪ „Inteligentní dům“
▪ Zabezpečení vozidel
▪ Speciální zabezpečovací a ochranná zařízení
▪ Mobilní telefonní sítě
▪ Soukromé bezpečnostní služby

▪ Detektivní služby
▪ Stabilní hasicí zařízení (SHZ)
▪ Přístupové systémy (ACS)
▪ Perimetrická ochrana (P)
▪ Evakuační a ozvučovací systémy (PAVA)
▪ Pojištění

 

Přehlídka je určena pro odbornou veřejnost z oborů stavebnictví, energetiky, IT technologie a dále pro zástupce bezpečnostních složek státu, měst a obcí, správy objektů s vysokým rizikem napadení, nemocničních a zdravotnických zařízení a všech složek integrovaného záchranného systému. Odbornými partnery jsou Asociace technických bezpečnostních služeb Grémium Alarm a Cech EPS ČR.

 

 

ABAS IPS Management

Generální ředitelství:

budova Lighthouse
Jankovcova 1569/2c, 170 00 Praha 7
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Nejčtenější