A+ A A-

Časopis 02

Populární články

SQUASH Open 2008

První ročník turnaje

Uprostřed letních prázdnin přijali někteří zaměstnanci společnosti ABAS IPS Management výzvu k účasti na 1. ročníku turnaje „SQUASH – ABAS IPS Management Open 2008“. Protože byl čas dovolených, nezdál se termín 8. srpna mnohým zrovna ideální. Nakonec ale přišli všichni, kdo se mohli uvolnit a chtěli se po náročné práci sportovně odreagovat.

Turnaj se hrál podle standardních pravidel, po shodě všech mužských soutěžících byla však přijata jedna výjimka. V zápase muže se ženou obdržela každá z účastněných představitelek něžného pohlaví na začátku zápasu výhodu 5 bodů. To znamená, že ještě než se dotkla míčku, vedla nad mužským protějškem 5:0! Galantní sportovci ovšem netušili, jak vynikající soupeřky mají před sebou a jak tvrdé zápasy s nimi budou muset absolvovat.

Turnaj probíhající systémem každý s každým byl doslova nabitý urputnými souboji a vskutku kvalitními výkony. Místy byli přihlížející svědky téměř profesionálních úderů! Každý bojoval s maximálním nasazením a snažil se o co nejlepší výsledek. Nakonec odcházeli z kurtu s dobrým pocitem všichni, vždyť do bojů dal každý bez rozdílu celé srdce. A vlastně nikdo nezůstal poražený, protože přinejmenším překonal sám sebe.

A jelikož se po zápasech ždímala trička, nebylo divu, že přišlo nanejvýš vhod doplnění tekutin v restauraci „U potůčku“. Zde také proběhlo oficiální vyhlášení výsledků turnaje. Nejlepší hráči si odnesli krásné poháry a nechyběla ani klasická brambora za 4. místo. Všichni soutěžící obdrželi vtipné diplomy, ať už za umístění na „bedně“ nebo jen za odvahu zúčastnit se.

Následné neformální posezení u dobře vychlazeného pěnivého moku nepochybně přispělo k dalšímu stmelení kolektivu. Věříme, že vzhledem k přátelskému průběhu turnaje a k veskrze pozitivním ohlasům na něj byl úspěšně položen základní kámen k jeho pravidelnému opakování.

A co dodat závěrem? Snad už jen vyjádřit naději, že další ročník, „SQUASH – ABAS IPS Management Open 2009“, proběhne ve stejně pozitivním duchu a za daleko větší účasti.

Zdeněk Ševčík
vyzyvatel a organizátor turnaje

 

 

ABAS IPS Management

Generální ředitelství:

budova Lighthouse
Jankovcova 1569/2c, 170 00 Praha 7
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Nejčtenější