A+ A A-

Ivo Popardowski

WIKINOMIE

rovnocennost, otevřenost, sdílení, jednání

 

Před nedávnem jsem si přečetl zajímavou publikaci s názvem „Wikinomie: Jak masová spolupráce mění svět a obchod“.  Zaujalo mě, jak její autoři Don Tapscott a Anthony D. Williams vtipně, čtivě a hlavně přesvědčivě vysvětlují modelový koncept wikinomie a její čtyři základní principy. Oprostili se od obecných mentorních výkladů a své teze poutavě doplňují značným množstvím praktických příkladů jejich možného uplatňování v podnikání, vědeckých disciplínách a ve státní správě.

Aktualizováno 31. 12. 2012 10:16

Zobrazeno: 4413

Číst dál: WIKINOMIE

PROe.biz

elektronická aukce

 

PROe.biz je úspěšný softwarový systém k realizaci on-line výběrových řízení. Již více než čtyři roky pomáhá řešit nákupním specialistům proces výběrových řízení. Jeho účelem je poskytovat majitelům a managementu firem a institucí služby v oblasti e-businessových firemních procesů. Umožňuje jim nakupovat v objektivizovaných cenách, snižuje až o polovinu transakční náklady a potřebný čas, v neposlední řadě též zvyšuje jejich konkurenceschopnost.

Aktualizováno 31. 12. 2012 10:11

Zobrazeno: 6260

Číst dál: PROe.biz

PRE-SCREENING

bezpečnost v oblasti lidských zdrojů

 

Stále častěji se v České republice setkáváme s novou problematikou, jejíž odborné pojmy jsme převzali po vzoru USA a mnoha zemí západní Evropy. Jedná se zejména o tzv. pre-employment screening a employment screening. Činnosti, které v sobě obě pojmenování skrývají, jsou dnes zaměstnavateli obecně chápány jako standardní a nutný způsob zajišťování prevence vnitřní bezpečnosti firmy, a to především v oblasti její personální politiky. U prvního sousloví se jedná se o prověření uchazeče o zaměstnání před vlastním přijetím do pracovního poměru, druhý charakterizuje prověřování již zaměstnaných pracovníků. Ukáže-li se totiž, že volba zaměstnance byla podceněna či dokonce špatná, rozchod s ním může firmě přinést značné problémy.          

Aktualizováno 31. 12. 2012 10:08

Zobrazeno: 4541

Číst dál: PRE-SCREENING

MILIONY ZA PÁR MINUT?

mýtus bankovních lupičů

 

Přepadení banky vždy byla a dodnes jsou velice riskantní záležitostí. Pachatelům hrozí v lepším případě mnohaleté vězení, ale při ozbrojeném konfliktu i závažná újma na zdraví, či dokonce ztráta života. Přitom tento závažný trestný čin, často vedený zoufalou osobní či rodinnou situací jedince či skupinou osob, není v současné době ani zdaleka vyvážen jakoukoli šancí na získání a udržení významnějšího finančního obnosu.

Aktualizováno 31. 12. 2012 10:05

Zobrazeno: 7785

Číst dál: MILIONY ZA PÁR MINUT?

KRÁDEŽE A ZTRÁTY VE VÝROBĚ

prevence ztrát

 

Ke krádežím a ztrátám dochází ve výrobních podnicích poměrně často a je těžké je odhalovat. Jejich finanční eliminování patří k jedné z nejproblematičtějších nákladových položek. Protože přímo souvisejí se zaměstnanci, je logické, že náklady vynaložené na krádeže a ztráty je nutno snižovat efektivnějším řízením lidských zdrojů a nastavením kvalitnějších kontrolních opatření. Ke ztrátám může docházet špatným vedením záznamů, chybami při naskladňování či vyskladňování, při přebytečných skladových zásobách nebo během výrobních a logistických procesů. Ztráty a krádeže ve výrobních podnicích tak mají společného jmenovatele, kterým je samotný proces výroby v úzké provázanosti s logistickými procesy. 

Aktualizováno 31. 12. 2012 10:05

Zobrazeno: 4573

Číst dál: KRÁDEŽE A ZTRÁTY VE VÝROBĚ

ABAS IPS Management

Generální ředitelství:

budova Lighthouse
Jankovcova 1569/2c, 170 00 Praha 7
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Nejčtenější