A+ A A-

Časopis 05

Populární články

Týden FM

Devátý ročník v Praze

(jk) Již po deváté se v Praze uskutečnil Týden facility managementu, letos ve znění motta „Cesta z krize má své jméno“. Ve dnech 9.–11. listopadu 2009 proběhlo v hotelu Olympic – Artemis setkání facility managerů z celé republiky. Po prvním dnu, v jehož večerních hodinách podnikli účastníci TFM exkurzi do technického zázemí budovy City Tower na Pankráci, probíhala celý následující den konference s bohatým odborným programem.

Protože letos je to právě deset let, kdy IFMA CZ vstoupila na půdu ČR a začala širokou veřejnost seznamovat s oborem facility management, bylo součástí vyvrcholení oslav jejího založení a trvání slavnostní vyhlášení cen FM AWARDS. A vlastnímu udílení ocenění vyčlenila redakce ABAS Reportu místo i ve svém předvánočním čísle.

Výběru témat na program konference věnovali organizátoři náležitou pozornost a přednášející s jejich prezentacemi rozhodně nezůstali na okraji zájmu. Účastníci tak získali nevšední možnost poslechnout si opravdu zajímavé a nenudící přednášky a zapojit se do hojných diskusí. A to s osobnostmi, za kterými již jsou vidět dokončené, a tudíž hmatatelné projekty nejrůznějších velikostí a významu. V dopoledních hodinách vystupovali se svými příspěvky odborníci jako Ing. Ondřej Štrup (Audit FMS; Hein Consulting, s. r. o.), doc. Ing. arch. Branislav Somora, Ph.D. (Dokonalé zadanie – predpoklad spoločného úspechu realizácie stavebného objektu; Fakulta architektúry STU Bratislava), Ing. Miroslav Střihavka, MBA (Je inovace důležitá? ... Je to rutina?; Reiffeisenbank, a. s.) a Ing. Vlastimil K. Vy-skočil (Strategie redukce nákladů v FM podniku; VŠE v Praze).

Program odpolední části byl rozdělen do dvou sekcí a manažerům tak byla dána možnost vybrat si z mnoha navazujících přednášek podle svého odborného zaměření nebo zájmu. V první sekci vystoupili Ing. Ivo Slavotínek (Projekt EPC v Národním divadle aneb snížení nákladů s garancí; ENESA, a. s.), Ing. Vlastimil Knecht (Z krize přes lepší organizaci a optimální využívání lidských zdrojů; ABL, a. s.), RNDr. Petr Glos (Univerzitní kampus Bohunice – využití GIS a BAC net pro integraci a unifikaci technologií, procesů a dat; Masarykova univerzita Brno), Ing. Michael Viereckl (Není projekt jako projekt; FM Solutions, a. s.), Ing. Vladimíra Nechvátalová (Implementace informačního systému AMI – Paspart ve skupině Czech) a poslední Ing. Karel Hřib a Libor Sitko (Maximo jako SW řešení pro správu všech tipů aktiv; IDS Scheer ČR, s. r. o.).

Ve druhé sekci přednášeli Jan Talášek (Praktické zkušenosti ze standardizace grafických a popisných dat CAFM; pit Software), Ing. Aleš Choutka (CAFM jako podpora integrovaného krizového managementu; Alstanet, s. r. o.), Ing. Ro-man Šmíd (Aquapark a FM versus ekonomická recese; GMF Aquapark Praha, s. r. o.), Ing. Milan Hampl (Projekt Pasportizace budov pro Českou poštu; IKA DATA, s. r. o.), Ing. Ondřej Štrup (Výběrové řízení na integrovaného FM poskytovatele; Hein Consulting, s. r. o.) a Bc. Josef Tesařík, MBA (Specifikace zprávy majetku ve veřejném sektoru; TESCO SW, a. s.).

Po ukončení oficiální části se všichni přítomní přesunuli do paláce Žofín na Slo-vanském ostrově, kde byla pracovní část dne završena slavnostním předáním ocenění FM AWARDS.

Třetí den konference pokračoval opět v hotelu Olympic–Artemis, a to workshopem na téma Stanovení a nastavení KPI procesů v běžné praxi facility managera

 

 

ABAS IPS Management

Generální ředitelství:

budova Lighthouse
Jankovcova 1569/2c, 170 00 Praha 7
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Nejčtenější