A+ A A-

Časopis 02

Populární články

Pro chvíle oddechu

Reportáž z NC Metropole Zličín

Textový a obrazový retroprůvodce několika vybranými akcemi, které návštěvníkům pražského nákupního a zábavního centra Metropole Zličín připravili v letošním, již takřka končícím roce pracovníci marketingového oddělení.

Zimní programovou část obohatil v únoru 29. ročník exhibičního výškařského mítinku Novinářská laťka 2008, který se stejně jako loni konal v atriu nákupního centra Metropole Zličín. Poprvé proběhl v roce 1969, kdy mu vdechl život redaktor deníku Československý sport a přední atletický expert Jan Popper (1931–1986). Přežil až do roku 1995, kdy z ekonomických důvodů zanikl. Obnoven byl teprve v minulém roce.

Letos tedy, konkrétně 14. února, na něm mohli diváci zhlédnout výkony špičkových výškařů, mezi nimiž nechyběly ani české hvězdy jako Tomáš Janků (TJ Dukla Praha, 5. pořadí, 225 cm) a Jaroslav Bába (AK SSK Vítkovice, 2. pořadí, 225 cm). Oba se o půl roku později probojovali v čínském Pekingu do užšího olympijského finále (Janků nakonec 7. místo, 229 cm; Bába 6. místo, 229 cm).

V létě se po červnové prezentaci a předváděcích jízdách vozů Hummer představilo ve dnech 1.–2. srpna v centru módy a zábavy 38 mistrů řezbářů na 5. ročníku Melounového festivalu, kteří se utkali v pěti tematických okruzích – „logo“, „hudba“, „květy“, „světová metropole“ a „zvíře“. Odbornou garanci zajišťovali Luděk Procházka, vítěz světové Kuchařské olympiády IKA 2004 v kategorii „kuchařská artistika“, společně s Milanem Sahánkem, mezinárodním rozhodčím světové kuchařské asociace WACS.

Není bez zajímavosti, že na příštím ročníku Melounového festivalu bude hlavní kategorie – „souboj mistrů“ – vyhlášena jako První mistrovství Evropy ve vyřezávání melounů (1st European Championship in melon carving). Předběžný termín konání byl stanoven na dny 31. červenec až 1. srpen 2009.

V měsíci říjnu se pořadatelé zaměřili na mužskou část populace, což není sice typická cílová skupina nákupního centra, ale „proč právě klukům, pánům a chlapům nezpestřit pobyt v prostorách mezi jednotlivými obchody, v nichž si jejich drahé polovičky tak rády vybírají v regálech po dlouhé minuty blůzky, šperky či kozačky?“ Právě tak to zdůvodnila na tiskové konferenci k výstavě „Harley-Davidson Americká legenda“ Renata Nejtková, marketingová manažerka společnosti CGI Metropole Zličín. Společně s autorizovaným dealerem Harley-Davidson Praha a soukromým sběratelem Maxem Knallem (Rakousko) uspořádali velkolepou výstavu historických i současných modelů motocyklů slavné značky.

Na neděli 5. října připravili organizátoři výstavy „Harley-Davidson Americká legenda“ pro všechny návštěvníky speciální doprovodné akce, jimž kralovaly módní přehlídka značky Harley- -Davidson a koncert vítěze X–Factoru, rockera a taktéž milovníka silných strojů, Jiřího Zonygy, který atmosféru nedělního odpoledne přirozeně doplnil svým zvučným hlasem.

 

 

ABAS IPS Management

Generální ředitelství:

budova Lighthouse
Jankovcova 1569/2c, 170 00 Praha 7
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Nejčtenější