A+ A A-

Časopis 04

Populární články

Intellex®

Inteligentní digitální videosystém

(jk) Intellex je inteligentní digitální videosystém, který v sobě sdružuje řadu dílčích prvků. Jsou to především multiplexer, alarmová jednotka, detektor pohybu a obrazový, zvukový a textový záznam. Umožňuje sledovat živý obraz nebo přehrávat obrazový záznam, vyhledávat záznamy, archivovat data a v neposlední řadě také komunikovat  se vzdálenými uživateli. To vše bez přerušení aktuálního záznamu ze všech kamer. Veškeré ovládací prvky jsou přehledně rozmístěny a sdruženy do jednoduchého grafického rozhraní.

Intellex® je dodáván v různých typech a verzích, jež se liší provedením, stupněm výbavy, připojením klasických kompozitních nebo IP kamer a mnoha dalšími vlastnostmi. Oproti klasickým digitálním rekordérům má několik nesporných předností.

Obraz z kamer je zaznamenáván na interní harddisk, který může u verze s velikostí diskového prostoru 750 GB pojmout až 1 400 hodin videozáznamu. Takové množství reprezentuje téměř 60 dnů nepřetržitého nahrávání v reálném čase 25 snímků/sec. Při použití technologie Active Content Compression (ACC) je možno data komprimovat na menší velikost, a to s minimální ztrátou kvality obrazu. Menší objem dat tak spotřebuje přibližně 2–3 x méně prostoru na HDD.

K dalším výhodám patří již zmíněná možnost vzdáleného přístupu, který mimo jiné umožňuje sledování „živého“ videa přes standardní internetový prohlížeč. Funkci Intelle Cord® lze využít pro rychlé a přehledné nastavení parametrů (kritérií) pro poplachový záznam. Pomocí speciální vyhledávací funkce Smart Search™ je možno uživatelsky definovat nejrůznější konfigurovatelná kritéria pro vyhledávání v obrazových i textových záznamech, především podle data, času, poplachu, kamery, generovaného poplachu, ztráty videosignálu apod.

Nalezenou událost lze okamžitě přehrávat v digitální kvalitě jako časově synchronizovaný obrazový, textový a zvukový záznam. Tato funkce dokonce dokáže vyhledat záznam i bez toho, aby bylo známo, kdy se daný incident uskutečnil. Stačí myší vyznačit v obraze místo, kde k incidentu došlo, a zařízení vyhledá během několika sekund všechny zaznamenané události s aktivitou v inkriminované oblasti. Tímto nástrojem ušetří obsluha při vyhledávání potřebného záznamu vzácné hodiny práce.

U některých verzí Intellexu, například v konfiguraci Premium, lze pomocí speciálního interface (USB) zaznamenávat text z několika sériových vstupů. Na ně může být připojeno jakékoli zařízení generující textové řetězce (bankomaty ATM, pokladny POS, kartové systémy apod.). Text je zaznamenáván digitálně, takže jej lze využít jako základní parametr pro vyhledávání záznamu, například v registračních pokladnách.

Široce konfigurovatelný detektor pohybu nastavitelný v režimech detekce pohybu, narušení oblasti a změny světelných podmínek umí navíc definovat velikost, směr a rychlost pohybu objektu. V zásadě tak dokáže nahrávat pouze to, co je pro uživatele skutečně důležité.

Dalším kvalitativně pozitivním parametrem pro záznam je rychlost ukládání jednotlivých snímků. Ta je nastavitelná od 0,8 do 100 obrázků/sec, a to bez nutnosti synchronizace jednotlivých kamer. Zajímavou novinkou je funkce tzv. kryptování záznamu, jejíž použití znamená, že zaznamenaný obraz bude opatřen „vodo-tiskem“, který záznam ochrání před případnými nežádoucími úpravami. U všech verzí je samozřejmostí možnost exportu videoklipů na CD, DVD nebo USB Flash Disc včetně zvukového a textového záznamu.

Velké množství nadstandardních uživatelsky konfigurovatelných funkcí poskytuje uživateli možnost přizpůsobení systému na míru jeho požadavkům a potřebám. K dispozici je také široký sortiment rozšiřujících zařízení a doplňků, například monitorů, externích pevných disků, převodníků rozhraní a dalších.

 

 

ABAS IPS Management

Generální ředitelství:

budova Lighthouse
Jankovcova 1569/2c, 170 00 Praha 7
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Nejčtenější