A+ A A-

Časopis 08

Populární články

Úvod

Slovo úvodem, obsah, tiráž

Milí čtenáři,
už je to tady zas… Po roce znovu zapalujeme jednu po druhé svíčky na adventním věnci a postáváme u regálů super a hypermarketů, abychom se inspirovali, čím tentokrát překvapíme a potěšíme pod vánočním stromem své nejbližší. Jen ti ortodoxní z nás, kteří touží po originalitě a jisté intimitě nákupů, zabloudí raději do malých krámků s dárky nikterak honosnými, o to více však osobními a milými. Doma to voní medovými perníčky a rumovými isidory a prodloužené večery přímo vybízejí k pohodě u rodinných stolů. Znovu se do našich domovů tiše a neodbytně vkrádá podmanivá atmosféra příprav na vánoční svátky.

Jistě, můžete na tomto místě namítnout: zadržte, co má společného sentimentalita nadcházejících Vánoc s bezpečnostní tematikou?

Ale vážení, jen se rozhlédněte kolem sebe. Třeba právě v oněch obřích marketech je uvidíte – postávají tam v nenápadných uniformách, oči na stopkách. Pěšáci bezpečnostních agentur, kteří hlídají naši pohodu, klid a bezpečí při nakupování. Tržby, které v čase předvánočních nákupů i v době krize enormně narůstají, svážejí pak uniformovaní strážci cenností v pancéřových vozech do bankovních domů, kde postávají další, a mnohdy doslova dávají všanc své životy, aby naše finance ochránili před „nemakačenky“, kteří by rádi přišli k pohádkovému bohatství bez poctivé práce. Jedete na víkendový nákup do velkoměsta a strávíte sobotní noc po celodenní štrapáci v hotelu? I tam představují neviditelnou armádu, díky které se nemusíte bát vystrčit nos z pokoje, a máte-li přesto nějaký problém, vynoří se z anonymity a pomohou vám ho vyřešit.

Ano, tisíce pracovníků bezpečnostních agentur mají v naší společnosti v době narůstající kriminality stále opodstatněnější místo. Protože delikventy ani kouzlo Vánoc od jejich nečistých úmyslů neodradí. Ba naopak – i těm nejobyčejnějším kapsářům a zlodějíčkům kyne v době předvánoční nákupní horečky ráj.

Proto bych chtěla jménem redakční rady všem pracovníkům bezpečnostních služeb za jejich práci poděkovat. Nechť jsou za svou dobrou práci odměněni nejen ve „výplatním sáčku“, ale také v osobním životě – třeba rozzářenýma očima svých dětí uprostřed vlastních rodin pod šťastně blikající vánoční hvězdou.

PhDr. Alena Hasáková
členka redakční rady

 

 

ABAS IPS Management

Generální ředitelství:

budova Lighthouse
Jankovcova 1569/2c, 170 00 Praha 7
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Nejčtenější