A+ A A-

Časopis 04

Populární články

Úvod

Slovo úvodem, obsah, tiráž

Vážení čtenáři,

pohled na nádherný přístav v jižní Dalmácii na titulní straně našeho časopisu je v letošním roce pro většinu z nás již pohledem patrně posledním. Doba dovolených, relaxace a zaslouženého odpočinku je za námi a „věci“ se postupně dostávají do „normálu“. A protože jsou ve většině případů odpočati i naši nadřízení, musíme počítat s faktem, že od nás budou v poslední čtvrtině roku vyžadovat maximální pracovní nasazení. Čím rychleji si na tuto skutečnost zvykneme, tím dříve můžeme mít podobný a hlavně reálný obraz opět před sebou.

Kromě náročných pracovních povinností nás čekají i mnohé další události. K nim nepochybně patří předčasné volby, diskuse o změně ústavy... V našem časopise zásadně prostor politikům, jejich stranám, ani politickým dohadům či názorům nedáváme. Jednu připomínku si ale v souvislosti s letošním volebním martýriem nedokážu odpustit. Až půjdeme k volebním urnám, mějme na paměti, že nám politici kromě slibů nedávají nic zdarma. Může být, že i pivo nebo guláš, na které lákají na předvolebních mítincích především váhající voliče, jsme si již dávno zaplatili ze společného balíku.

Nyní ale konečně k tématům tohoto čísla. Jak již vyplývá z podtitulu časopisu, je jeho stěžejní náplní ochrana osob, bezpečnost a správa majetku. Proto jsme několik stran věnovali ochraně zboží a metodám, jak předcházet jejich ztrátám. Články nemají za úkol prezentovat, či dokonce doporučovat konkrétní produkty, ale zájemce o tuto problematiku obecně seznámit s tržními trendy a s dosud ověřenými, tudíž reálnými možnostmi ochrany. V neposlední řadě též vysvětlit některé základní pojmy. Postupně hodláme zařazovat příspěvky odborníků, výrobců a distributorů konkrétních bezpečnostních zařízení. Významný prostor jsme věnovali facility managementu, dnes již renomovanému profesnímu oboru, který se během krátké doby stal nezbytnou potřebou každé větší společnosti. Naši zmínku si zasloužily organizace KPKB ČR a TRIVIS, a. s., protože obě svým významem daleko překračují rámec běžných aktivit v nestátním bezpečnostním sektoru.

Tímto vydáním jsme nově zavedli pravidelnou rubriku Kalendárium akcí a nabídli možnost prezentace společnostem zabývajícím se bezpečnostní problematikou.

Jaromír Kyncl
šéfredaktor

 

 

ABAS IPS Management

Generální ředitelství:

budova Lighthouse
Jankovcova 1569/2c, 170 00 Praha 7
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Nejčtenější